Uroczystość zawieszenia wiechy na biurowcu The FORM

Biurowiec The FORM, flagowy projekt Lincoln Property Company w Polsce, realizowany na warszawskiej Woli, osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny, a na budynku zawisła tradycyjna wiecha.

The FORM to biurowiec najnowszej generacji zlokalizowany u zbiegu ulic Miedzianej i Pańskiej, w dzielnicy biznesowej na warszawskiej Woli. Na 9 kondygnacjach budynek zaoferuje najemcom łącznie ponad 30,9 tys. mkw. powierzchni, w tym ponad 28,3 tys. mkw. przestrzeni biurowej oraz 2,6 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej na parterze budynku. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację The FORM jest zespół ekspertów JLL.

W dniu 6 maja br. na terenie inwestycji odbyła się uroczystość zawieszenia tradycyjnej wiechy, zorganizowana przez generalnego wykonawcę firmę PORR S.A. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Generalnego Wykonawcy PORR S.A. oraz wszyscy pracownicy zaangażowani w realizację obiektu.

"Dzięki zaangażowaniu inwestora Lincoln Property Company, naszych pracowników i partnerów biznesowych, świętujemy zawieszenie wiechy na biurowcu The FORM. Inwestor, ufając naszemu wieloletniemu doświadczeniu, postawił przed nami szczególnie wymagające zadanie, polegające na wykonaniu tak skomplikowanego obiektu w zaledwie dwadzieścia miesięcy. Obecnie wykonywane są szklenie budynku, prace wykończeniowe oraz prace związane z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi. W najbliższych tygodniach realizacja inwestycji wkroczy w kolejny etap prac związany z wykonaniem terenów zewnętrznych", powiedział Tomasz Radej, Kierownik Budowy.

"Zawieszenie tradycyjnej wiechy to kluczowy moment, bo potwierdza, że zakończyliśmy najważniejszy etap budowy, jakim jest realizacja konstrukcji biurowca The FORM. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie i oddanie budynku do użytkowania jest planowane na koniec czwartego kwartału 2024 roku", powiedział Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Lincoln Property Company Poland.

"Jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji w Warszawie, w odległości 5 minut spacerem od Ronda Daszyńskiego, ale też kombinacja dobrej architektury, walorów użytkowych i najnowocześniejszych zielonych technologii i rozwiązań ESG, sprawiają, że biurowiec The FORM znajduje uznanie kolejnych najemców", dodaje Damian Grzywacz.

The FORM został zaprojektowany z myślą o jego przyszłych użytkownikach i minimalizacji wpływu na środowisko, co potwierdzą liczne certyfikaty: WELL i LEED na najwyższym poziomie Platinum; certyfikaty AirScore D&O, WiredScore, SmartScore i ActiveScore na poziomie Platinum oraz „Obiekt bez barier”. Sercem biurowca będzie zielone patio o powierzchni ponad 600 mkw., łączące się płynnie z nowym parkiem miejskim od ulicy Miedzianej, tworzące zieloną strefę spotkań i wypoczynku. Budynek zaoferuje także trzy przestronne tarasy o łącznej powierzchni blisko 1,1 tys. mkw. na piątej, szóstej i ósmej kondygnacji

100% energii elektrycznej zużywanej w trakcie eksploatacji budynku będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Na dachu biurowca zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna. Trzyszybowe przeszklenie fasady z termiczną powłoką to kolejny element zapewniający wysoką efektywność energetyczną. W porównaniu do typowych budynków biurowych w The FORM zostanie dostarczonych o 30% więcej świeżego powietrza do powierzchni biurowych. Wykorzystane zostaną również technologie, które pozwolą na zmniejszenie zużycia wody o 50%. Budynek zostanie wyposażony w najwyższej klasy systemy oczyszczania i nawilżania powietrza oraz free-coolingu, jak również w zbiornik na wodę opadową, która będzie wykorzystywana do podlewania zieleni.

Na dwóch kondygnacjach podziemnych zlokalizowany będzie parking z 254 miejscami parkingowymi dla najemców i ich gości, a 30% z nich zostanie wyposażonych w instalacje pod stacje ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Nie zabraknie także udogodnień dla rowerzystów, m.in. ponad 210 stojaków rowerowych, osobne wejście i dedykowana winda z poziomu parteru oraz rozbudowane zaplecze z przebieralniami i prysznicami, stacjami napraw oraz ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*