Wieżowiec, wybudowany przez Ghelamco, w tym tygodniu otrzymał aż trzy nagrody. Sędziowie konkursu CEEQA 2022 docenili biurowiec w kategoriach Office Development of the Year oraz Overall Building of the Year CEE. Dodatkowo w konkursie Real Estate Impactor, organizowanym przez dziennik “Rzeczpospolita”, kapituła przyznała Warsaw UNIT nagrodę w kategorii Ikona.
Nagrody CEEQA są jednymi z najważniejszych wyróżnień branżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To docenienie i uhonorowanie firm, których projekty wniosły znaczący wkład w rozwój sektora nieruchomości biurowych.
„Nagrody w konkursie CEEQA to dla nas bardzo cenne wyróżnienia. Warsaw UNIT jest kolejnym projektem będącym wkładem Ghelamco w budowę nowego centrum Warszawy. Jurorzy docenili nie tylko jego elegancką, ponadczasową architekturę, ale też nowatorskie rozwiązania w zakresie nowych technologii, bezpieczeństwa i zrównoważonego charakteru inwestycji, co jest szczególnie ważne w kontekście naszej strategii ESG” mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland na Europę Środkowo-Wschodnią.
Ikoniczny Warsaw UNIT
Warsaw UNIT został też nagrodzony podczas szóstej konferencji Real Estate Impactor organizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”, która jest corocznym spotkaniem ekspertów rynku nieruchomości oraz samorządowców. Kapituła konkursu uhonorowała budynek Ghelamco za wnoszenie wysokiej wartości do naszego otoczenia, wysokiej klasy architekturę i nowatorskie rozwiązania. Wieżowiec, który zaprojektowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt, otrzymał nagrodę w kategorii Ikona.
„To dla nas bardzo duże wyróżnienie, że tak opiniotwórcze medium jak „Rzeczpospolita” przyznało Ghelamco nagrodę, a sam Warsaw UNIT został uznany za ikonę. Koncentrujemy się na tym, aby projekty które rozwijamy, a następnie przekazujemy użytkownikom, były jak najlepiej zaprojektowane pod kątem funkcjonalnym, dobrze wkomponowane w tkankę miejską, a także spełniały wyśrubowane kryteria ekologiczne. Taki jest właśnie Warsaw UNIT. Dziękuję całemu zespołowi Ghelamco oraz Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt za zaangażowanie i pracę nad tym projektem, a jurorom za jego docenienie” mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Oddany do użytku w maju 2021 roku 202-metrowy Warsaw UNIT to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty, m.in. BREEAM, w którym biurowiec otrzymał najwyższą możliwą ocenę jako pierwszy wysokościowiec w Polsce czy certyfikaty WELL Health-Safety Rating oraz precertyfikat WELL v2, które świadczą o najwyższej możliwej trosce o zdrowie i komfort użytkowników biurowca. Budynek pochwalić się może również tytułem „Obiekt bez barier”, co oznacza jego pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ograniczoną mobilnością. Na 46 piętrach Warsaw UNIT do dyspozycji najemców jest aż 57 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. W windach oraz systemie klimatyzacji budynku zainstalowano lampy UV, które skutecznie dezynfekują przestrzeń i powietrze, zapewniając maksymalną sterylność i uwalniając wnętrza wieżowca od smogu.
Warsaw UNIT jest jednocześnie niezwykle efektowny dla oczu podziwiających go warszawiaków oraz turystów. Charakteru budynkowi dodaje tzw. smocza łuska - falująca na wietrze, efektowna instalacja pozostająca częścią fasady. Główną atrakcją Warsaw UNIT jest Skyfall – całkowicie przeszkolony, najwyżej położony w Polsce taras widokowy.
Ikoniczny biurowiec Ghelamco jest już niemal w pełni wynajęty. Na swoją siedzibę wybrały go już m.in. potentat ubezpieczeniowy Warta, producent szczepionek Moderna, czy CBRE, największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.