Westinghouse wynajmuje w kompleksie Zabłocie Business Park

Westinghouse Electric Company, wiodący dostawca produktów i technologii jądrowych, zajmie powierzchnię ponad 1900 mkw. w budynku biurowym Zabłocie Business Park B. Firma JLL reprezentowała najemcę w procesie negocjacji umowy.

Amerykańska firma Westinghouse Electric Company jest pionierem w zakresie tworzenia rozwiązań dla przemysłu jądrowego i wiodącym dostawcą produktów i technologii dla elektrowni jądrowych. Obecnie technologia Westinghouse jest podstawą dla około połowy działających na świecie elektrowni jądrowych.

„Już w sierpniu br. w otworzymy w Polsce nasze pierwsze, globalne centrum usług wspólnych zlokalizowane na krakowskim Zabłociu. Początkowo planujemy zatrudnić blisko 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników różnych specjalizacji, którzy dołączą do naszego zróżnicowanego zespołu, liczącego obecnie ponad 9 tys. osób na całym świecie. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu utalentowanych pracowników z Polski Westinghouse odegra jeszcze większą rolę w dostarczaniu bezemisyjnej energii na całym świecie. Jednocześnie nasza firma będzie mogła wykorzystać polski potencjał w skali globalnej. Zabłocie Business Park to kompleks oferujący wysoki standard, który w pełni spełnia nasze oczekiwania i ze względu na skalę projektu daje nam dogodną możliwość ekspansji biura wraz z rozwojem firmy”, mówi Mirosław Kowalik, Prezes Westinghouse Polska.

Lokalizacje o ugruntowanej pozycji niezmiennie pozostają motorem wzrostu sektora BPO/SSC dzięki zasobnemu rynkowi pracy i dobrze rozwiniętej infrastrukturze biznesowej. Według najnowszego raportu ABSL[1] liczba pracowników w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Polsce w pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła 355,3 tys. W porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. jest to wzrost o 13,5 tys. (3,9%).

W stolicy Małopolski, znajdującej się w gronie trzech największych lokalnych rynków, zatrudnienie w sektorze usług dla biznesu w 2021 r. sięga 82,1 tys[2]. Jednocześnie perspektywa dalszego wzrostu sektora usług jest jednym z głównych motorów rozwoju rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Kraków oferuje już niemal 1,6 mln mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych – to drugi po Warszawie wynik w kraju. Nie dziwi zatem wybór firmy Westinghouse Krakowa na kolejną lokację swojej operacyjnej jednostki.

Wybrany na krakowską siedzibę Westinghouse Zabłocie Business Park to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, który docelowo będzie się składać z trzech budynków (w ramach projektu powstały już dwa biurowce). Drugi z nich – Zabłocie Business Park B, oddany do użytku w czerwcu ubiegłego roku, posiada siedem kondygnacji naziemnych o całkowitej powierzchni najmu ok. 14 500 mkw. Budynek oferuje najemcom 302 miejsca postojowe w podziemnym garażu na dwóch poziomach. Dodatkowo biurowiec Zabłocie Business Park spełnia wysokie standardy dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz dbałości o komfort i zdrowie użytkowników i uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Dużą zaletą obiektu jest jego lokalizacja na Zabłociu, w jednej z najatrakcyjniejszych dzielnic Krakowa, w pobliżu mostu Kotlarskiego. Szybki dojazd do centrum miasta oraz innych dzielnic zapewniają liczne przystanki tramwajowe, w tym Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, znajdujące się w sąsiedztwie biurowca. Położenie kompleksu biurowego w niedalekiej odległości od popularnej dzielnicy Kazimierz zapewnia szeroki dostęp do oferty kulturalno-gastronomicznej Krakowa, a także miejsc rekreacyjnych np. Bulwarów Wiślanych.

Maciej Fielek

Zabłocie Business Park B to budynek doskonale skomunikowany z pozostałymi częściami miasta. Atrakcyjna lokalizacja biurowca w niedalekiej odległości od centrum Krakowa, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Zabłocie, z pewnością będzie atutem dla przyszłych najemców, chcących stworzyć komfortowe miejsce pracy. Jestem przekonany, że potencjał lokalizacji uzupełniony o dobrą infrastrukturę, a także udogodnienia stworzą przyjazne środowisko pracy, które z pewnością docenią pracownicy firmy Westinghouse.

Maciej Fielek

Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL

[1] Raport ABSL „Sektor Nowoczesnych Usług Biznesowych w Polsce 2021”, s.46

[2] Tamże, s.68

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*