Wolf Theiss w Polsce wprowadza się do Central Point

Wolf Theiss jako pierwszy z najemców wprowadza się do biurowca Central Point. Najnowsze biuro Wolf Theiss w Polsce mieści się w samym sercu stolicy, przy ulicy Marszałkowskiej 107.

Kancelaria prawna Wolf Theiss wybrała lokalizację i zaaranżowała swoje nowe biuro, uwzględniając rozwój działalności, zrównoważony charakter projektu oraz nowoczesność.

Nowy, znajdujący się w pierwszorzędnej lokalizacji biurowo-biznesowej biurowiec jest inwestycją firmy Immobel Poland, która wychodzi na przeciw oczekiwaniom współczesnego biznesu, między innymi, pod kątem innowacyjności i elastycznej aranżacji przestrzeni biurowej. W tym niezwykle nowoczesnym budynku, który stwarza ogromne możliwości do rozwoju, Wolf Theiss jako pierwszy najemca zajęła biuro o powierzchni ponad 1500 m2 wraz z ekskluzywnym tarasem o powierzchni około 150 m2.

Biuro Wolf Theiss mieści się na kondygnacjach IV i V stanowiących dwa pierwsze spośród dwudziestu dwóch pięter dostosowanych do pracy. Budynek zaprojektowali architekci Kazimierski i Ryba we współpracy z biurem Arquitectonica, natomiast projekt wnętrz biura jest dziełem pracowni In Design.

Ten najwyższej klasy budynek biurowy, posiadający certyfikat zrównoważonego rozwoju BREEAM Excellence, jest idealnie usytuowany na skrzyżowaniu dwóch linii stołecznego metra. Doskonale zaplanowana lokalizacja dla flagowej inwestycji Immobel Poland u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej zapewnia dogodne możliwości komunikacji miejskiej zarówno dla klientów biznesowych, jak i pracowników dojeżdżających z różnych stron. Central Point jest bardzo dobrym przykładem zrównoważonej strategii Grupy Immobel, która doskonale wpisuje się w rozwój miasta i jego historię. Biuro jest położone w sąsiedztwie historycznej budowli, tzw. PAST-y, a także Pałacu Kultury i Nauki oraz Ogrodu Saskiego.

"Bardzo cieszymy się z naszego nowego biura i pragniemy, aby było ono w nadchodzących latach dodatkowym czynnikiem motywującym i stymulującym nasze plany rozwoju. Chciałbym skorzystać z tej okazji by podziękować spółkom Cresa za wsparcie podczas transakcji, a także Immobel i JLL za doskonałą współpracę" powiedział Tomasz Stasiak, partner zarządzający Wolf Theiss w Polsce.

"To dla nas wielki zaszczyt, że pierwszym najemcą w naszym flagowym projekcie będzie tak prestiżowa spółka, jak Wolf Theiss. Jesteśmy dumni z tej współpracy i partnerstwa w realizacji naszych wspólnych strategii biznesowych. Wybór Central Point to nie tylko gwarancja doskonałej lokalizacji i wysokiej klasy powierzchni biurowej o zrównoważonym charakterze, ale także wyraz najwyższej dbałości, zarówno o komfort klientów, jak i potrzeby pracowników. Zrównoważony charakter naszych inwestycji leży u podstaw filozofii Immobel, a ten budynek, zgodny z zasadami BREEAM Excellent, został zaprojektowany z myślą o przyszłości, a jednocześnie z szacunkiem dla tak wyjątkowej lokalizacji w Warszawie" powiedział Olivier Thiel, Dyrektor Zarządzający spółki Immobel Poland.

"Jestem bardzo zadowolony, że transakcja i przeprowadzka poszły tak sprawnie. To dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt wspierać kancelarię Wolf Theiss w tak ważnej dla jej polskiej działalności chwili" powiedział Łukasz Dreger, Senior Associate w Dziale Reprezentacji Najemców Biurowych spółki Cresa Polska, który wspierał Wolf Theiss w przeprowadzeniu transakcji najmu.

Marzena Zielonka

Z przyjemnością uczestniczyliśmy w całym procesie, począwszy od negocjacji aż do finalizacji, w atmosferze dobrej współpracy wszystkich zaangażowanych stron. Cieszę się, ale jednocześnie nie jestem zaskoczona, widząc, że Wolf Theiss wprowadza się do budynku zgodnie z planem. Centrum to wciąż najbardziej pożądana lokalizacja na biurowej mapie Warszawy. Uważamy, że nowe biuro w tak prestiżowym i dobrze zaprojektowanym budynku zaspokoi potrzeby pracowników firmy i zapewni rozwój jej działalności.

Marzena Zielonka

Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowej JLL, odpowiedzialna za proces komercjalizacji biurowca Central Point

Wolf Theiss umacnia swoją pozycję wiodącej europejskiej kancelarii prawnej w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, posiadając kadrę ponad 340 prawników w 13 krajach tego regionu. Jej ekspansja jest wynikiem dynamicznie zmieniających się potrzeb biznesowych firmy oraz dbałości o jakość świadczonych usług doradczych. Warszawskie biuro zatrudnia ponad 40 prawników i ma duże ambicje co do powierzchni biurowej, podobnie jak to miało miejsce w przypadku biura w Wiedniu, a także i w Pradze, które zwyciężyło w kategorii najlepszych biur kancelarii prawniczych w konkursie Offices of the Year (Kanceláře roku) organizowanym przez firmę Procházka & Partners zajmującą się doradztwem na rynku nieruchomości.

"Większa przestrzeń jest wyraźnie odczuwalna, cieszymy się z nowej lokalizacji z najwyższej klasy wnętrzami w ekskluzywnym budynku. Dbając o komfort naszych klientów, biuro zostało wyposażone w siedem nowoczesnych sal konferencyjnych zaopatrzonych w najlepszą technologię, których nazwy odzwierciedlają regionalny charakter naszej działalności, co z kolei stanowi integralną część DNA naszej marki." dodał Peter Daszkowski, partner zarządzający Wolf Theiss w Polsce.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*