Budynek Prosta Office Centre otrzymał zielony certyfikat BREEAM

Prosta Office Centre, warszawski budynek biurowy klasy A, otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie bardzo dobrym w kategorii jakość zarządzania (building management).

Prosta Office Centre

BREEAM to obok LEED najbardziej znany wielokryterialny system certyfikacji na świecie. W procesie certyfikacji analizuje się takie parametry jak m.in. zużycie energii i wody, emisja dwutlenku węgla, zastosowanie rozwiązań i materiałów przyjaznych dla środowiska, zdrowie i komfort pracowników czy kwestie związane z zarządzaniem obiektem. BREEAM In-Use dotyczy budynków już oddanych do użytku.

Adrian Bojczuk, Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL, komentuje: „Uzyskanie certyfikatu ekologicznego BREEAM potwierdza wysoką jakość zarówno zastosowanych rozwiązań w biurowcu, jak i standardu zarządzania obiektem. Co szczególnie istotne, certyfikat ten pokazuje również dbałość o ciągłe udoskonalanie już istniejącego budynku i troskę o zminimalizowanie jego wpływu na środowisko naturalne”.

Prosta Office Centre to budynek biurowy położony w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Oferuje ponad 18 000 mkw. powierzchni w ramach dziesięciu kondygnacji. Budynek oddano do użytku w 2007 r. i od tego czasu cieszy się on dużym zainteresowaniem najemców, nie tylko dzięki miejskim inwestycjom w infrastrukturę komunikacyjną, ale także dzięki wysokiemu standardowi oferowanej powierzchni.

Właścicielem budynku jest CBRE Global Investors, a w jego imieniu komercjalizacją powierzchni na zasadach wyłącznych zajmuje się firma JLL.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*