Monopolis wystawia teatralną klasykę

Virako kontynuuje działalność kulturalną i zaprasza na Letnią Scenę Monopolis w łódzkim Parku Źródliska 

Łódź, 2 sierpnia 2017 r. – Łódzki deweloper Virako, prowadzący rewitalizację zabytkowych gmachów dawnego Monopolu Wódczanego, zaprasza na cykl Letnia Scena Monopolis w Parku Źródliska. Na łodzian czekają cztery przedstawienia wystawiane przez dwa stołeczne teatry. Wstęp na spektakle jest bezpłatny.

„Od wielu lat angażujemy się w działalność kulturalną. Nie inaczej jest w przypadku naszego nowego projektu Monopolis. Ważną częścią tej inwestycji, obok muzeum i galerii sztuki, będzie scena, która powstanie w budynku dawnego magazynu spirytusu. Nie czekamy jednak do momentu otwarcia kompleksu – już teraz zapraszamy łodzian i turystów na spektakle plenerowe. 25 lipca na scenie ponownie pojawili się aktorzy Teatru Polskiego, tym razem ze spektaklem „Emigranci” według Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Cyrwusa. Miesiąc temu obejrzeliśmy francuską komediową klasykę: „Szkołę Żon” Moliera, a w trakcie następnym spotkań plenerowych łodzianie będą mieli możliwość zapoznania się ze sztukami Paula Barza i Michaela Cooneya”, mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Letnia Scena Monopolis ma miejsce na terenie pobliskiego Parku Źródliska. Zakłady fabryczne są obecnie przedmiotem zaawansowanych prac konserwatorskich, które przywrócą poprzemysłowym wnętrzom dawną świetność i tchną w nie nowe życie. Po adaptacji kompleksu do nowych funkcji stanie się on ogólnodostępną dla łodzian i turystów przestrzenią w pełni zintegrowaną z tkanką miejską. Oprócz najwyższej klasy nowoczes nych biur i sali widowiskowej powstaną tam lokale gastronomiczne i użytkowe, spa z basenem, klub dla dzieci, galeria sztuki i muzeum poświęcone historii Monopolu Wódczanego.

Monopolis to wyjątkowy projekt rewitalizacyjny, który łączy historyczną, przemysłową zabudowę ze współczesną myślą architektoniczną. Jednocześnie połączy sfery biznesową i kulturalną w harmonijną całość. Kompleks biurowy będzie składał się z trzech obiektów – odrestaurowanego budynku produkcyjnego M1 o powierzchni najmu 7 000 mkw. oraz dwóch nowych budynków – M2 oraz M3, odpowiednio 8 000 mkw. i 8 350 mkw. Wokół Monopolis znajdują się przystanki kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych, a dojazd do autostrady zajmuje 10 minut.

„Wkrótce Monopolis ponownie będzie areną ważnych wydarzeń kulturalnych. Gościliśmy w nim już m.in. koncerty Moniki Brodki i Krzysztofa Zalewskiego, Brian Griffin zorganizował tu wystawę swoich zdjęć. Zaprosiliśmy łodzian na kino plenerowe i koncert Zuzanny Pietrzak, najmłodszej finalistki konkursu chopinowskiego. Dawne zakłady to zabytek mocno osadzony w historii Łodzi i chcemy, aby mieszkańcy naszego miasta byli częścią tego projektu - zarówno w trakcie rewitalizacji, jak i po oddaniu Monopolis do użytku”, dodaje Krzysztof Witkowski. 

W sierpniu i wrześniu na plenerowyej scenie zobaczymy aktorów Teatru Kamienica, którego dyrektorem jest Emilian Kamiński. We wtorek, 22 sierpnia, wystawiony zostanie spektakl „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza, a 12 września - „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia” Michaela Cooneya. Wspomniane inscenizacje zdobyły już serca warszawskiej publiki i cieszą się dużą popularnością.

Monopolis – w duchu miasta

Monopol Wódczany, trzeci co do wielkości zespół fabryczny, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego, został zbudowany w 1902 r. i przez wiele lat stanowił ważny element rozwoju Łodzi. Dzięki poczynionym inwestycjom łódzki zakład był najnowocześniejszym w polskiej branży spirytusowej. Największy rozkwit i sukcesy nastąpiły pod koniec lat 70 – tych ubiegłego wieku. Monopol od zawsze odgrywał wielką rolę w życiu miasta. Był nie tylko miejscem pracy, ale również centrum wydarzeń społecznych i kulturalnych. W maju 2017 r. Firma Virako przedstawiła plany rewitalizacji obiektów zakładowych i utworzenia na terenie Monopolu wielofunkcyjnego kompleksu, z rozwiniętą ofertą kulturalną.

Firma JLL pełni funkcję wyłącznego agenta ds. komercjalizacji i marketingu kompleksu Monopolis.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*