3 pytania o sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce - część 2

Wywiad z Anną Młyniec, Dyrektorem Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy w JLL

Pytanie 2

JLL był jedną z pierwszych firm doradczych w Polsce, które dostrzegły potencjał sektora BPO/SSC i jego możliwy wpływ na rozwój branży nieruchomości biurowych w Polsce. Dziś jesteście doświadczonym, godnym zaufania partnerem. Jak pomagacie firmom z sektora?

Nasza firma jest obecna na rynkach poza Warszawą od ponad 15 lat i reprezentujemy firmy – najemców powierzchni biurowych – we wszystkich najważniejszych regionach w Polsce. Są to tak rozpoznawalne lokalizacje jak Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto i Wrocław, ale wprowadzamy nowe firmy także na rynki wschodzące Białystok, Bydgoszcz, Elbląg, Lublin, Rzeszów, Szczecin czy Toruń. Współpracujemy blisko z władzami miast i innymi jednostkami rządowymi i samorządowymi, a także organizacjami biznesowymi oraz inwestorami.

JLL to obecnie wiodący doradca w obszarze nieruchomości na rzecz firm z sektora usług dla biznesu. W 2016 r. firma doradzała przedstawicielom sektora BPO/SCC w negocjacjach umów najmu na ponad 140 000 mkw. powierzchni biurowej, potwierdzając tym samym swoją pozycję lidera w tym obszarze. Tylko w ostatnich dwóch latach doradzaliśmy przy tak znaczących umowach najmu jak Shell (27 800 mkw., Kraków), Samsung (21 100 mkw., Warszawa), Ericsson (16 400 mkw., Łodź/Kraków), AstraZeneca (13 200 mkw., Warszawa), UBS (11 500 mkw., Wrocław), CreditSuisse (10 800 mkw., Wrocław) czy Euroclear (10 000 mkw., Kraków).

Od początku postawiliśmy na kompleksowe wsparcie najemcy tak, aby proces wyboru lokalizacji na nowe biuro, jego ekspansję lub przeprowadzkę do nowej lokalizacji uczynić procesem możliwie jak najprostszym, zredukować niedogodności oraz stres z tym związany. Najemcy powierzchni biurowych mają coraz bardziej specyficzne oczekiwania dotyczące swoich nowych biur, potrzebują profesjonalnego doradztwa w kwestii lokalizacji oraz opracowywania strategii miejsca pracy. W odpowiedzi na ich potrzeby przygotowaliśmy specjalny pakiet usług zarówno dla firm, które są już obecne w Polsce i szukają nowych lokalizacji, jak i dla tych, które dopiero wchodzą na polski rynek. Naszym klientom i partnerom oferujemy wachlarz usług doradczych, takich jak: wybór najlepszego miejsca, badanie potencjału ekonomicznego i kadrowego, a następnie wsparcie klienta aż do momentu przeprowadzki, a nawet dłużej. W swojej ofercie firma posiada takie usługi jak poszukiwanie powierzchni biurowych i negocjacje umów najmu, doradztwo ds. miejsca pracy, doradztwo techniczne, zarządzanie projektami, certyfikaty ekologiczne przestrzeni biurowych, a także projektowanie, aranżację wnętrz i wykonawstwo. Doskonale wiemy i czujemy, czego oczekują firmy z branży BPO/SSC, ponieważ jesteśmy z nią od lat związani, ale staramy się również przewidywać jej kolejne kroki, jak i trendy, które będą decydować o jej przyszłości.

Przejdź do części 1. Przejdź do części 3.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*