Ukończono drążenie ścian szczelinowych budynku Skysawa

W nowoczesnym wieżowcu Skysawa ukończono jeden z pierwszych etapów budowlanych – drążenie ścian szczelinowych. W świecie inżynierii budowlanej, drążenie ścian szczelinowych uważane jest za jeden z najbardziej skomplikowanych i wymagających procesów technicznych.

Warto zauważyć, że ściany szczelinowe okalające budynek umożliwiają wykonanie podziemnej konstrukcji biurowca Skysawa. Część podziemna budynku sięga ponad 25 m w głąb ziemi i stanowi 3 kondygnacje. Dwie z nich zostaną przeznaczone na parking, stacje ładowania samochodów elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów oraz przebieralnie z kabinami prysznicowymi. Magnesem przyciągającym do budynku jest świetna lokalizacja oraz bezpośrednie podziemne przejście do stacji metra Rondo ONZ.

Budowa kompleksu biurowo-handlowego Skysawa o wysokości 155 metrów rozpoczęła się latem 2019 roku. Szacuje się, że powierzchnie w niższym budynku zostaną oddane do użytkowania w III kwartale 2021, natomiast powierzchnie w wieży o rok później, w III kwartale 2022. Skysawa zaoferuje swoim najemcom ponad 40 tys. mkw brutto, z czego ponad 30 tys. mkw stanowi powierzchnia biurowa.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*