Concept Tower – pierwszy biurowiec w Polsce z podwójną certyfikacją

Warszawa, 16 maja 2016 r. – Stołeczny budynek biurowy Concept Tower zdobył zielony certyfikat LEED Gold. Jest to pierwszy w Polsce biurowiec, który może pochwalić się zarówno odznaczeniem LEED, jak i BREEAM. Firma doradcza JLL odpowiadała za przeprowadzenie obydwu certyfikacji w obiekcie.

Concept Tower

LEED i BREEAM to dwa najbardziej znane na świecie systemy certyfikacji dostarczające spójne i jasno sprecyzowane kryteria oceny nieruchomości pod kątem jej wpływu na środowisko naturalne. Pozyskanie przez Concept Tower LEED i BREEAM potwierdziło, że budynek jest ekologiczny w odniesieniu do zastosowanych materiałów i rozwiązań technicznych. W procesie certyfikacji przeanalizowano szereg obszarów, zarówno projektowych czy wykonawczych, jak i tych związanych z eksploatacją obiektu.

Regina_Gul_s.jpg, JLL

Regina Gul, LEED AP, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, Senior Project Manager w JLL, informuje: „Concept Tower to nowoczesny biurowiec, przy którego projektowaniu i budowie wykorzystano rozwiązania minimalizujące wpływ obiektu na środowisko naturalne. W obiekcie ograniczono zużycie energii dzięki oknom i elewacjom o wysokiej izolacyjności termicznej, nowoczesnym systemom klimatyzacji, jak również zastosowano materiały lokalne oraz pochodzące z recyclingu. Concept Tower jest pierwszym budynkiem w Polsce, który może pochwalić się zarówno certyfikatem LEED Gold, jak i BREEAM”.

Przykładowe proekologiczne rozwiązania zastosowane w Concept Tower to m.in. wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne, energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, materiały wykończeniowe z niską zawartością lotnych związków organicznych, przeszklona fasada umożliwiająca doświetlenie światłem dziennym czy zieleń wymagająca małej ilości wody do podlewania. Budynek oferuje również stojaki dla rowerów.

Concept Tower zlokalizowany jest przy ulicy Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Pracownicy i goście Concept Tower mają dostęp do szeregu przystanków transportu publicznego oraz sieci dróg umożliwiających sprawne i szybkie połączenie z innymi dzielnicami oraz lotniskiem. Obiekt oferuje ok. 8 500 mkw. nowoczesnej, najwyższej jakości przestrzeni biurowej, która aktualnie jest w pełni wynajęta.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*