Deloitte wybiera lokalizację dla swojego Centrum Usług dla Biznesu w Rzeszowie

Międzynarodowa firma doradcza wynajęła 2 550 mkw. w biurowcu SkyRes Warszawska. To jedna z największych umów najmu w historii rynku biurowego w Rzeszowie.

Rzeszów, 31 maja 2016 – Deloitte, jedna z największych na świecie firm świadczących usługi z zakresu audytu, konsultingu, zarządzania ryzykiem oraz doradztwa finansowego i podatkowego, wybrała biurowiec SkyRes Warszawska na siedzibę swojego Centrum Usług dla Biznesu w Rzeszowie. Deloitte rozpocznie przeprowadzkę do nowego biura w sierpniu br. i zajmie łącznie 2 550 mkw. Eksperci z JLL reprezentowali Deloitte w procesie poszukiwania nowej siedziby oraz negocjowania warunków umowy. Współpraca obejmuje również uzgodnienie wymagań technicznych i nadzór nad adaptacją powierzchni do potrzeb najemcy.

Docelowo, pracę w Centrum Usług dla Biznesu Deloitte znajdzie 300 osób. W rezultacie, będzie to jedna z największych tego typu jednostek poza głównymi miastami – najczęstszymi lokalizacjami dla międzynarodowych inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

SkyRes Warszawska
Budynek biurowy SkyRes Warszawska, Rzeszów

Gerard Murray, Deloitte CE CFO, BSC Sponsoring Partner, informuje: “Centrum Usług dla Biznesu Deloitte obsługuje inne oddziały firmy w Europie Środkowej w obszarze finansów i księgowości, IT oraz zarządzania ryzykiem. To pierwsza tego typu jednostka Deloitte w Polsce. Wybraliśmy SkyRes Warszawska na rzeszowską siedzibę, aby zapewnić naszemu zespołowi jak najwyższy standard oraz stworzyć środowisko pracy, które odzwierciedla wartości marki i kulturę organizacyjną Deloitte.

Umowa podpisana przez Deloitte jest jednym z największych kontraktów najmu w historii rzeszowskiego rynku biurowego.

Jarosław Kwiecień, JLL

Jarosław Kwiecień, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL, dodaje: „Decyzja Deloitte o uruchomieniu swojego centrum usług w Rzeszowie potwierdza atrakcyjność miasta jako lokalizacji dla projektów z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Deweloperzy powierzchni biurowych, tacy jak DevelopRes, odpowiadają na potrzeby inwestorów i rozwijają swoją ofertę w tym mieście. W przypadku Deloitte, szczególnie istotna była elastyczność wynajmującego i możliwość rozwoju struktur w ramach siedziby, wraz z zatrudnianiem nowych pracowników i pozyskiwaniem kolejnych projektów”.

Radosław Walas, Członek Zarządu firmy DevelopRes, która wybudowała biurowiec, dodaje: „SkyRes Warszawska to pierwszy, tak duży i nowoczesny biurowiec wybudowany w Rzeszowie. Wysoki standard techniczny, elastyczność i wydajność powierzchni oraz dobra lokalizacja sprawia, że projekt spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców z sektora usług dla biznesu. Cieszymy się, że tak znana międzynarodowa firma jak Deloitte będzie głównym najemcą naszej inwestycji”.

Oddany do użytku w grudniu 2015 r. budynek SkyRes Warszawska oferuje ok. 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Do dyspozycji najemców i ich gości jest ponad 300 miejsc parkingowych. SkyRes posiada bardzo dobrą lokalizację u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej, w pobliżu dworca autobusowego i PKP. Biurowiec położony jest 6 km od autostrady A4 oraz 11 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka Obiekt został zaprojektowany według zasad zrównoważonego budownictwa i ubiega się o certyfikat LEED na poziomie GOLD - planowany termin certyfikacji to lipiec 2016.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*